رایحه خوراکی و شیرینی‎ها

رایحه‎ی شیرینی‎ها و خوراکی‎های خوشمزه‎ی لذیذ، گروهی شاداب و باطراوت است. این گروه زیردسته‎ی عطرهای شرقی است و در دهه‎ی 1990 و دهه‎ی 2000 تعداد این خانواده افزایش یافت. این عطرهای شیرین معمولا برپایه‎ی وانیل هستند. این خانواده بوی غذاها، شیرینی‎ها و دسرها را تداعی می‎کند. بوی شکلات ساده، خامه، کارامل و حتی کاپ کیک‎های همیشه محبوب به مشامتان می‎رسد!

زیردسته‎ی عطرهای شرقی
رایحه خوراکی و شیرینی‎ها

اولین عطر موفق لذیذ عطر Angel بود که در سال 1992 وارد بازار عطر شد. اثر کارامل و شکلات را با استفاده از اتیل مالتول، بوی پشمک، کارامل شکلاتی، نعنای هندی طبیعی که حس کاکائویی دارد در کنار اتیل وانیلین استاندارد صنعتی ایجاد می‌کرد. از آن زمان به بعد، با توجه به موفقیت تجاری  Angel، بوی دسرها مورد محبوبیت قرار گرفتند. این گروه از رایحه‎ها در عطرسازی معاصر از اهمیت زیادی برخوردارند. اگرچه بعضی مواد طبیعی حس خوراکی یا شیرینی را ایجاد می‎کنند، اکثر این رایحه‎ها از طریق آمیختن ماهرانه و هوشمندانه مواد طبیعی و مصنوعی دوباره سازی می‌شوند.

اولین عطر موفق لذیذ
عطر Angel

هرچند که این رایحه‎ها بیشتر در ادکلن ( ادوکلن ) های زنانه استفاده می‌شوند و می‎توانند رایحه‎های شیرین‌تری را هم شامل ‌شوند، رایحه‎های لذیذ از بوهای مردانه یا مناسب هردو جنس حذف نشده‌اند.

رایحه‎های خوردنی حس شادی و سرزندگی را به وجود می‎آورند که علاوه بر تحریک بویایی، حس چشایی را هم قلقلک می‌دهند. درنتیجه تاییدی هستند بر این حقیقت که مزه تلفیقی از چشایی و بویایی است. این رایحه‎های جذاب باعث شده که نگاه جدیدی به عطرها داشته باشیم در زمانیکه یک عطرساز ماهر با خلاقیت تمام از آنها استفاده می‎کند تا بوهای مطبوع پیچیده و فریبنده خلق کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *