بیوگرافی برند لالیک

موسس کمانی لالیک فردیست به نام René Jules Lalique که در سال 1860 در فرانسه به دنیا آمد. حرفه‎ی اصلی او طراحی شیشه و بلور بود که به خاطر ابداع بطری‌های عطر، جواهرات، گلدان، لوستر، ساعت‌ دیواری و در اواخر عمرش، آرم تزئینی روی درب موتور و اتومبیل‌ها (مانند آرم ایستاده مرسدس بنز یا فورد) معروف است.

بیوگرافی برند لالیک
بیوگرافی برند لالیک

او در سال 1872 وارد Collège Turgot شد و سپس با کمک Justin-Marie Lequien طراحی را آموخت. بعد از مرگ پدرش در کلاس‌های شبانه Ecole des arts décoratifs مشغول به تحصیل شد و همزمان شروع به کارآموزی در یک طلا و جواهر سازی در پاریس نزد Louis Aucoc نمود. وی به مدت دو سال در آن طلاسازی کار کرد و سپس در سال 1876 برای تحصیل در کالج هنری Sydenham به لندن رفت و در این کالج، مهارت‌های طراحی گرافیکی او پیشرفت نمود و رویکرد طبیعت ‌گرایانه وی نسبت به هنر، پرورش یافت. پس از دو سال که از لندن به فرانسه برگشت، به عنوان یک هنرمند آزاد شروع فعالیت خود را آغاز کرد و برای جواهرسازان فرانسوی مانند Cartier و Boucheron طراحی قطعات جواهر می‎نمود.

طراحی شیشه‎های عطر
طراحی شیشه‎های عطر

در سال 1885، موفق به تأسیس برند خود شد. در دهه 1920 او به سبک هنری Deco روی آورد و طراحی ستون‎های شیشه‌ای ظریف و براق و دیوارها را برای اماکن خاص انجام می‎داد. سرانجام در سال 1908 Francois Coty، لالیک را مامور طراحی، تولید عطر و ادکلن کرد تا اولین عطر خود را طراحی و عرضه کند. سرانجام این دو یک انقلابی بزرگ در صنعت عطر و ادکلن به پا کردند. از آنجایی که تخصص اصلی او درتولید شیشه و بلور بود، در طراحی شیشه عطر و ادکلن مهارت خاصی داشت و با ظرافت این کار را انجام می‎داد که مورد توجه بسیاری قرار گرفت. امروزه LALIQUE یکی از برندهایی است که پرفروش‎ترین عطر و ادکلن جهان را تولید می‌کند.

برند لالیک
برند لالیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *