معرفی و بیوگرافی برند ژان پا گوتیه ( Jean Paul Gaultie )

ژان پل گولتیر (Jean Paul Gaultier) یک طراح مد فرانسوی است که توانست سال 1976 در پاریس خانه مد ژان پل گولتیر را با نام خود تاسیس کند. او کار خود را بدون داشتن هیچ آموزشی در رابطه با طراحی و مد در سنین جوانی و با ارسال طرح هایش به طراحان روز آغاز کرد.

Pierre Cardin پیر کاردین و Jean Patou جین پاتو در بین طراحان، استعداد او را کشف کرده و به او در شروع کارش کمک کردند . او در سال 1980 یک دامن برای مردان طراحی کرد و در سال 1990 مدونا لباسی که توسط این شرکت طراحی شده بود را بر تن کرد. اولین محصولات عطری این شرکت معروف که در سال 1993 به بازار معرفی شد عطر زنانه ای به نام Classique  بود که وارد بازار کرد.

معرفی و بیوگرافی برند ژان پا گوتیه
معرفی و بیوگرافی برند ژان پا گوتیه

بعد از آن نیز عطر مردانه Le Male در سال 1995 و عطر زنانه دیگری در سال 1999 به نام Fragile  که همه  طراحان و مردم  آنها را از لحاظ بسته بندی عجیب و غریب و دارای ترکیب غیر معمول می‎شناختند.

معرفی و بیوگرافی برند ژان پا گوتیه
معرفی و بیوگرافی برند ژان پا گوتیه

برند Jean Paul Gaultier در بازه زمانی 1993 تا 2013 دارای 72 عطر و ادکلن در کارنامه عطری به ثبت رسانده است. مستر نوز یا همان آقای بینی (متخصص عطر) مشغول به کار در برند Jean Paul Gaultier برای طراحی عطر ژان پل گولتیر (عطر جین پل گلتیر) عبارتند از : Jacques Cavallier, Francis Kurkdjian, Olivier Cresp, Annick Menardo and Aurelien Guichard.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *