معرفی و بیوگرافی برند شنل

در سال 1878 خانه مد شانل توسط گابریل شنل (Gabrielle Chanel) احداث شد. دوستان گابریل به واسطه علاقه‎ای که به او داشتند او را کوکو (Coco) نام نهادند. او در زمینه فشن و طراحی مد هم فعالیت داشت و در همین راستا به عنوان بهترین طراح در سال 1908 انتخاب شد و سپس در سال 1910 برند شانل را به صورت رسمی در پاریس افتتاح کرد.

شانل یک انقلاب واقعی را برای مدهای ساده و ظریف بوجود آورد. خانم شنل مدیریت برند شانل را تا سال 1971 یعنی تا زمان مرگش بدست داشت و کارهایش را در دنیا گسترش داد. بعد از شنل Karl Lagerfeld تا سال 1983 به عنوان طراح ارشد این برند را اداره کرد. برند CHANEL یک انقلاب مشابه نیز در جهان عطر و ادکلن با فناوری اطلاعات و ارتباط‎هایش در لاین عطر بوجود آورد، در سال 1921 اولین عطر شانل ، شانل نامبر 5، معرفی شد. این عطر هنوز هم جزء عطرهای پرفروش جهان است. در حال حاضر برند شانل یکی از موفق‎ترین و پرفروش‌ترین برندهای دنیا است. برند CHANEL در بازه زمانی 1920 تا 2013 دارای 54 عطر و ادکلن در کارنامه عطری خود است.

معرفی و بیوگرافی برند شنل
معرفی و بیوگرافی برند شنل

مستر نوز یا همان آقای بینی ( متخصص عطر ) مشغول به کار در برند شانل برای طراحی عطر و ادکلن برند شانل عبارتند از : Jacques Polge, Henri Robert, Ernest Beaux and Christopher Sheldrake.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *