شخصیت و زبان عطرها

عطرها با شما حرف می‌زنند!

در گذشته‌های نه چندان دور عطرها مخلوطی از روغن و گل و گیاهان معطر له شده و مقداری مشک بودند. استخراج روغن از گل به وسیله تقطیر، توسط ابن‌سینا ابداع، و در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکنون به کمک تکنولوژی این پروسه پیچیده‌تر و درعین حال دامنه محصولات تولیدی بسیار گسترده‌تر شده است‌.
تولیدکنندگان زیادی تلاش کرده‌اند با الهام گرفتن از طبیعت و توجه به سلیقه و علایق مردم در مناطق مختلف جغرافیایی محصولاتی پرفروش تولید و بازار بزرگ و جهانی عطر را به انحصار خود در آورند.

این مسئله مهم موجب معرفی و ثبت برندهای متنوع در این بازار بزرگ شده و افراد با توجه به سلیقه خود مشتری این برندها می‌شوند.
هر برند معمولا قصه‌ و کاراکتری خاص برای خود دارد. قصه‌ای جذاب و شخصیتی متمایز.

Cristian Dior: عطری برای بیان کردن فضای صلح و دوستی

عطر باپرستیژ و باسلیقه‌ای است، عطر «Miss Dior» الهام گرفته از طراح بزرگ لباس خانم کریستین دیور در سال‌های بعد از فرو ریختن دیوار برلین تولید شد. در فضایی که اروپا پر‌ از استرس و تنش بود، خیلی‌ها بر این باورند که عطر دیور آرامش بخش، لطیف و خلاصه مناسب فضای آن موقع است. این عطر در فضای پرتنش امروزی هم بسیار آرام بخش و روح نواز است.

Miss Dior Cherie ( زنانه ) : یکی از عطرهای زنانه برند دیور است. عطر میوه‌ای، شیرین و ملایم Miss Dior Cherie، کمی گران قیمت است و مناسب برای استفاده در مجالس شبانه مختص خانم‌های پولدار که عطر روز و شبشان با هم متفاوت است.

عطر میوه‌ای،شیرین و ملایم Miss Dior Cherie
عطر Miss Dior Cherie

Fahrenheit ( مردانه ) : ترکیبی از بوی چوب و گل و مشک است. ممکن است اول که بو می‌کنید، عطر خیار بدهد یا از آن بدتر بوی نفت. نگران نشوید و به شامه و انتخابتان شک نکنید. این نت اولیه عطر است که زود می‌پرد. آنها که از این عطر استفاده کرده‌اند می‌گویند بوی سبک و ملایمی دارد. می‌توانید در تمام فصل‌های سال از بوی آن لذت ببرید اما، برای فصول گرم مناسب‌تر است. عطر فارنهایت خلاقیت و روحی مدرن از عطر مردانه را به نمایش می‌گذارد. مردی در نهایت کمال، روح فارنهایت جمعی از تضادها و تفاوت‌ها را در درون خود جای داده است. عطری کلاسیک و در عین حال مدرن است، کاراکتری آزاد و رها دارد با این وجود بسیار متشخص، جذاب، شیک و با نفوذ است. فارنهایت مردی در نهایت کمال، بلوغ، خاص و متمایز از دیگران است، مردی پخته که در کنار ساحل، غروب خورشید را تماشا می‌کند. فارنهایت همچنان در صدر 10 عطر پر فروش جهان قرار دارد.

عطر Fahrenheit
عطر Fahrenheit

Kenzo عطری برای لمس قدرت:
نامی برگرفته از جنسیت مذکر در زبان ژاپنی است. عطری با روحیه سامورایی، مردی قوی با عضلاتی پیچیده و در عین حال لطیف و هارمونیک، به شدت با ادب و متواضع. این تعبیر مشابه شخصیتی چون کنزو تاکادا طراح آن است. طراح برجسته مد در کشور آفتاب تابان.

Kenzo عطری برای لمس قدرت
عطر Kenzo

Kenzo Air ( مردانه ) :مخصوص کسانی است که موسیقی آمیخته با روحشان است. با این حال خیلی هم لطیف نیست و جور مردانه‌ای قوی و نیرومند است. هر سنی که دارید، کنزو ایر بزنید و احساس قدرت را به خودتان تزریق کنید. مناسب برای هر فصلی است. اگر قصد خرید ندارید، نیم نگاهی هم به آن نیندازید زیرا خطرناک است. طراحی بطری‌ بسیار زیبایی دارد. بویش هم از ترکیبات عنبرین و گل‌های شامه نواز و خاص الهام گرفته شده است.

عطر مردانه Kenzo Air
عطر Kenzo Air

 

Amour White ( زنانه ) : تصویر زن در نگاه تاکادا دیگر کارگر شالیزار و مادری به شدت محروم نیست. از نگاه او زن موجودی باوقار و خوشحال است. رییس خانواده، متین و جدی، فرمانبردار و فرمانده و بسته به موقعیت رفتاری چندگانه دارد. عطرش هم معمولا از گل‌های آفتابگردان و یاسمن، شکوفه‌های گیلاس‌های ژاپنی، برگ چای چینی و مشک و وانیل الهام گرفته شده و در مجموع فضایی زنانه مانند زنان ژاپنی می سازد.

عطر زنانه Amour White
عطر Amour White

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *