انتخاب عطرمناسب با سن خانم‌ها

معمولا انتخاب عطر‌ها سلیقه ایست و می‌تواند هر فرد عطر منحصر به فرد خود را داشته باشد.

انتخاب عطر مناسب با سن شما به روحیات، سلیقه و وضیعت پوست و حس و حال و تغییرات شیمیایی بدن شما بستگی دارد.

با افزایش سن علاقه و سلیقه شما تغییر می‌کند. این موضوع در انتخاب عطر و رایحه آن هم رخ می‌دهد. در زنان این امر معمولاً از رایحه‌های شیرین و میوه‌ای شروع شده و به رایحه‌هایی پیچیده‌تر ختم می‌شود.

انتخاب عطر
انتخاب عطرمناسب با سن خانم‌ها

نوجوانان و جوانان حدود 20 سال

از ویژگی‌های دوره نوجوانی حس کنجکاوی و شناخت خود است. معمولا دختران در این سن به بوهای شیرین، میوه‌ای و گلدارعلاقه مندند. این گروه سنی معمولا به افراد مشهور و برند‌های آن‌ها علاقه بسیاری دارند. معمولاً الگوی انتخابی‎شان این افراد و برند‌هایشان است. پوست خانم‌ها در این سنین چرب‌تر از افراد مسن‌تر است و می‌تواند در میزان عطر مصرفی کاملاً مناسب باشد.

در حدود 30 سال

در این سن تجربیات شما بالا‌تر رفته و بینی شما هم با تجربه‎تر شده است. در این دوره زندگی عطری که انتخاب می‌کنید غیر قابل پیش‌بینی‌تر از دوره جوانی است و علاقه دارید که برای مجالس مختلف، عطرهای مختلفی استفاده کنید. برای مثال برای فصل‌های مختلف و مهمانی‌های مختلف.

به خاطر داشته باشید که برای ماندگاری عطر بهتر است که از لوسیون (روغنی) استفاده کنید. بد نیست عطر‌های Versace Yellow Diamond و Bvlgari Mon Jasmin Noir را تست کنید!

ماندگاری عطر
انتخاب عطرمناسب با سن خانم‌ها

40 سال به بالا

نوستالژی نکته‌ای مهم در این سنین است. معمولا خانم‌ها در سنین 40 و بعد از آن به دنبال برندهای لوکس می‌روند و معمولاً رایحه‌هایی تک را انتخاب می‌کنند. عطر شما نشانه بلوغ و وقار و پیچیدگی است.

به دلیل اینکه با گذشت زمان پوست شما خشک‌تر می‌شود، پس برای ماندگاری عطر صبح و عصر به خود عطر بزنید. این کار با اسپری‌های روغنی پیشنهاد می‌شود. البته یکی دیگر از موارد مهم می‌تواند استفاده از ادو پرفیوم به جای ادوتویلت باشد. بد نیست Jadore by Dior و Chanel No. 5 را امتحان کنید.

جالب است بدانید که بیشتر خانم‌ها در این حوالی سنی بیشتر رایحه‌هایی را انتخاب می‌کنند که حسی سلطنتی و اشرافی به آن‌ها می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *