آیا مولکول‎های عطر سرکوب می‎شوند؟

مولکول‎های عطر را سرکوب کردید!!!!!

معنى این جمله از نظر شما چیست؟
اکثر افراد در خرید عطر هنگام تست کردن یک عطر این جمله را از فروشندگان شنیده‎‎اند. دقیقا هنگامیکه‎ عطر را روی دستتان اسپری کردید و به هم مالیدید، فروشنده به شما می‎گوید که بوی عطر را سرکوب کردید، مثل له کردن یک انگور روی پوست‎تان است. این نکته را بدانید که مالیدن مچ‎های دست به یکدیگر، هرچیزی را در سطح مولکولی ازبین می‌برد.
یک عطر مخلوطى از روغن‌هاى معطر است که در میزان فراریت با هم تفاوت دارند، در واقع رایحه‎ى یک عطر مانند گروه خوانندگان کر با صداهاى متفاوت از صداى بلند تا صداى بم است.
نت‎هایی که در آغازین ظاهر می‎شوند از فرارترین نت‎ها هستند. براى مثال نت‎هاى مرکبات و گیاهان مانند صداى بلند یک عطر هستند که در ابتدا به مشام می‎رسند و کم‌کم این بو به سمت صداى کمتر یعنى نت میانى با فراریت کمتر و رایحه‌ى سنگین‎تر حرکت می‎کند. هر چقدر که پوست گرم‎تر باشد میزان تبخیر نت اولیه بیشتر می‎شود در نتیجه اگر شما دست‎هایتان را به هم بمالید دست شما گرم‎تر می‎شود ودرنتیجه نت اولیه زودتر تغیر مسیر می‎دهد و رایحه به سمت نت میانى حرکت می‎کند.

خرید عطر
بوی عطر

کارشناسان پاپریا در این زمینه پژوهش و آزمایش انجام دادند.
عطر گرلن میتسکو با رایحه‎ای متمایز از دارچین، ترنج و هلو را انتخاب کردیم، مقداری از عطر را روى مچ دست خود اسپرى کردیم و مچ دو دستمان را محکم به هم مالیدیم تا جایى که پوست دستمان قرمز شد، بعد مقدار برابر از همان عطر را برروى ساعد خود اسپرى کردیم حدود 15 دقیقه صبر کردیم و از همکاران دیگر درخواست کردیم که این دو عطر را استشمام کنند و تفاوت این دو عطر را به ما بگویند، براى ما جالب بود که هیچ کس نتوانست تفاوت چشمگیرى را بیابد، پس در واقع مالیدن دست‌ها به هم باعث سرکوب و آسیب بوى عطر نمی‎شود.
فقط در اینجا توصیه‌اى براى کسانى که می‎خواهند عطرى را تست کنند داریم.
نکته مهم در تست عطر این است، زمانى که عطر را بر روى دست خود اسپرى کردید اجازه دهید که این نقطه خشک شود و الکل عطر تبخیر شود بعد آن را بو کنید، چرا که بو کردن عطر قبل از آن که الکل آن تبخیر شود باعث انحراف درک بوى شما از عطر می‎شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *