آیا به کودکانمان عطر بزنیم؟

بعضی از پدر و مادر‌ها به کودک و نوزاد خود خیلی رسیدگی می‌کنند. گاهی این رسیدگی و توجه بسیار شدید می‌شود. در این مقاله مطالبی در مورد عوارض استفاده عطر و ادکلن برای کودک و نوزاد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عطر و ادکلن برای کودک و نوزاد
عطر و ادکلن برای کودک و نوزاد
عطر کودکان
عطر کودک

هرگز فراموش نکنید که در هر شرایطی نباید عطر را روی پوست نوزاد و کودک اسپری کنید. اسپری کردن عطر روی لباس عوارض پوستی ندارد، اما بهترین کار این است که همیشه بهداشت کودک را رعایت کنید تا نیازی به استفاده از خشبوکننده‌هایی مثل عطر نداشته باشند. نه تنها عطر و ادکلن، بلکه حتی کرم‌های مرطوب کننده و خوشبوکننده مخصوص بزرگسالان هم مناسب کودکان نیست. پوست کودکان و سیستم تنفسی آن‌ها بسیار حساس است به همین دلیل استفاده از مواد معطر برای نوزادان و کودکان صحیح نیست. توجه داشته باشید، محصولاتی برای کودکانتان استفاده کنید که مورد تایید وزارت بهداشت باشد و از فروشگاه‌ها و داروخانه‌های معتبر تهیه کنید.
امروزه در بازار، عطر و ادکلن‌های مخصوص کودکان یافت می‌شود. اما به صرف اینکه روی عطری نوشته شده مخصوص کودکان، نباید به آن اطمینان کرد، زیرا لازم است عطر یا محصول بهداشتی که خریداری می‌شود، نشانه استاندارد و برچسب معتبر داشته باشد.

برای کودک مبتلا به آلرژی اصلا نباید از عطر یا محصولات آرایشی – بهداشتی معطر استفاده کرد چون باعث می‌شود بدن کودک واکنش شدید نشان دهد. از سوی دیگر، گاهی استفاده از عطر روی پوست در شرایط عادی باعث ایجاد حساسیت عطری نمی‌شود اما در مواجهه با آفتاب باعث خارش، قرمزی و ایجاد تاول و ترشح و لک خواهد شد. اگر فرزندتان آلرژی ندارد، می‌توانید گاهی از عطر مخصوص کودکان استفاده نمایید اما هرگز عطر را روی پوست کودک و نوزاد اسپری نکنید. زیرا ممکن است باعث بروز حساسیت یا لک شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *