رابطه رایحه‎ها و رنگ داخل مایع عطرها

زیبایی و خاص بودن شیشه و بسته بندی عطرها، متكی بر ذوق و سلیقه و خلاقیت طراحان، طراحی و تولید می‎شوند. فارغ از تركیب رایحه، رنگ مایع عطر و جعبه و شیشه آن می تواند در انتخاب عطر کمک زیادی کند. شما قبل از بازكردن بسته بندی و اسپری عطر می‎توانید اطلاعات جامعی از رایحه عطر کسب کنید. رنگ مایع عطر یكی از بزرگترین و بهترین شاخصه‎های شناخت رایحه است.
رنگ‏‎های قرمز، نارنجی، زرد، صورتی و عنابی كه رنگ‎های گرم هستند مشخصه ای از رایحه های گرم هستند. طول موج رنگ قرمز كه انرژی حرارتی را بر روی خود حمل می كند به طول موج اشعه ماوراء بنفش نزدیك است. بنابراین عطرهایی با مایع قرمز رنگ، نشانه ی گرمی عطر است. رنگ قرمز بیانگر نوعی شور، هیجان، اغواگری و هوس انگیزی است. پس عطرهایی با مایع قرمز رنگ در دنیای روایح  از عطر های گرم محسوب می‎شود. یعنی با استشمام این دسته از عطرها احساس گرمی به ما القاء می‎کند. رایحه این دسته از عطرها معمولا شیرین است.

رابطه رایحه‎ها و رنگ داخل مایع عطر
رابطه رایحه‎ها و رنگ داخل مایع عطر

نقطه مقابل رنگ های گرم، رنگ های سردند مانند آبی، فیروزه ای، سبز و در بعضی موارد بنفش. عطرهایی با مایع آبی خبر از روایح دریایی می‎دهند. عطرهای این دسته عموما خنك هستند. این دسته از عطرها با كاهش متابولیسم بدن شرایطی را فراهم می سازند تا احساس خنكی یا حتی سردی به شخص منتقل شود .مایع سبز بیانگر روایح سبز و تازه است. حس طراوت و تازگی در طبیعت را بازگو می‎کند .
غلظت ، سنگینی و رمزآلودی نشانی از عطرهایی به رنگ سیاه است. روایحی بخور مانند و سنگین همچون رایحه عود شرقی .

عطرهایی با مایع سبز
عطرهایی با مایع سبز

آبی سیر بیانگر تمول و وقار. این عطرها با گیرایی فوق العاده در بیشتر موارد تلخ و تندند كه حس عمیق و آرامبخشی را القاء می‎کنند.
عطرهایی با مایع بیرنگ هم عموما روایحی ملایم و سبك دارند. البته به خاطر داشته باشید موارد ذکر شده در بیشتر موارد صحیح است و ملزم به صحت درهمه موارد نیست.

رابطه رایحه و رنگ‎ مایع داخل عطر
رابطه رایحه و رنگ‎ مایع داخل عطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *