رایحه عطرهای مصنوعی

آیا می‎دانید زمانی که عطرهای مصنوعی را بر روی پوست خود اسپری می‌کنید، 60٪ از عطری که روی پوست شما قرار دارد را جریان خون جذب می‎کند و بر خلاف کلیه‎ها و کبد که به عنوان فیلتر در بدن شما عمل می‎کنند، پوست همه را به خود می‎گیرید. 95 درصد از مواد شیمیایی موجود در اغلب عطرها حاصل از نفت و گاز طبیعی و دیگر مواد شناخته نشده است. به طور متوسط، 80٪ از فرمولاسیون عطر را این مواد شیمیایی تشکیل می‎دهند و در برخی موارد، 100٪ مواد مصنوعی هستند.
باجذب این مواد شیمیایی از طریق پوست، می تواند واکنش‏‎های آلرژیک، میگرن، حملات آسم، تهوع، اگزما، و یک میزبان کامل از دیگر حساسیت را آغاز کند. از این رو توصیه‎ی جدی و مهم برای زنان باردار این است که ازعطرهای مصنوعی استفاده نکنند.
بنا به بعضی از مسائل و اسرار تجاری، هر شرکت و برندی همه اعضا و مواد تشکیل دهنده‎ی عطرهای شرکت خود را روی شیشه‎های عطر نمی‎زند.
جهت حفظ اسرار تجاری، از ذکر مواد موجود درعطرها خودداری می‎کنند، بنابراین مصرف کنندگان نمی‌توانند هنگام خرید عطر به اطلاعات روی برچسب شیشه عطر تکیه کنند. درواقع شرکت‎ها برای بارگذاری عطرها از برخی مواد شیمیایی مخفی، حساس، اخلال‎گران هورمون استفاده می‎کنند. مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده شیمیایی از جمله مشک مصنوعی و مواد نگهدارنده مصنوعی در بسیاری از عطرها، باعث اختلال هورمون‎ها شده و سرطان‎زا هستند.
رایحه‎ی عطرهای طبیعی اسانس هستند و از ترکیبات گیاهی دریافت می‎شوند مانند: گل، میوه، شیره، دانه، برگ، ریشه، رزین یا چوب درختان خاص هستند. مزایای استفاده از رایحه‏‎های طبیعی در عطر و ادکلن این است که بو و رایحه واقعی دارد و هیچ اثرات مضر و مخربی روی پوست و سیستم دفاعی بدن ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *