اسانس گل یاس و گرانی عطر

اگر تا به امروز از عطرهای اغوا کننده‎ای که در آنها اسانس یاس بکار رفته شده است استفاده نکرده اید! پیشنهاد می‎شود که حتما مدلی از این نوع ادکلن‎ها را تهیه کنید تا عاشق رایحه گل‎های خاطره انگیز یاس شوید. رویایی از شب مهتابی و عاشقانه را تداعی می‎کند. این عطر بسیار نفسانی و حاکی از آتش بوده و خانم‎هایی که عشوه دارند و به دنبال عطری هستند که توجه دیگران را به خود جذب کنند، عطر و بوی گل‎های عجیب و غریب گل یاس را انتخاب می‎کنند. این امر از اولین دلایل گرانی اسانس یاس است.
نام این درختچه از کلمه فارسی یاسمین می‎آید و همچنین به عنوان “ملکه شب” شناخته می‎شود. یاس همیشه سبز بوده، گل ستاره مانند سفید و برگ‌های کوچک به رنگ سبز تیره‎ای دارد، عطر با شکوه آن پس از آن که گرمای روز به پایان رسید و خورشید پایین رفت منتشر و پخش می‎شود. این گل زیبا در مناطق شمال هند و چین کشت و به کشورهای فرانسه، اسپانیا، ژاپن، مراکش و ترکیه صادر می‎گردد.

گرانی اسانس یاس
گل یاس

گل‎هایی بسیار ظریف هستند و برای حفظ عطر و بوی شکننده تنها در شب برداشت می‎شوند. برداشت کننده با تجربه می‎تواند بیش از 10.000 شکوفه در یک شب برداشت و گل‌ها را به دقت در سبد قرار دهد. یکی از دلایل گرانی عطرهای حاوی یاسمن این است که حدودا از 7.5 میلیون گل یاس، تنها یک کیلوگرم روغن عطر تولید می‎شود.
از دیگر دلایل گرانی اسناس استفاده از یاس هندی در عطر سلطنتی اروپا است. برای تولید عطر سلطنتی از 6 ماه قبل شروع به تولید می‎کنند و بعد از این مدت طولانی مورد استفاده قرار می‎گیرد، در ضمن شیشه‎های کریستالی عطر سلطنتی با نگین‎های الماس، زیبایی دو چندانی به رایحه‎ی عطر می‎دهد که این امر باعث گرانی و باارزشی آن شده است.
در این مقاله قصد داشتیم دلیل گرا‎ن‎قیمت بودن عطرهای لوکس که اسانس مطلق گل یاس دارند را بیان کنیم. حتی اگر هزینه کردن در این حد برای شما سنگین است سعی کنید اسانس‎های ارزان و بی‌کیفیت را تهیه نکرده و خریداری نکنید زیرا که رایحه واقعی ندارند.


One thought on “اسانس گل یاس و گرانی عطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *