معجزه و درمان با عطر گل سرخ

آروماتراپی یا عطردرمانی یکی از شیوه‌های درمانی طب مکمل و جایگزین در جهان است. بسیاری از مکاتب درمان‌های طبیعی و سنتی این شیوه را در درمان بیماری های جسمی و روحی روانی مورد استفاده قرار می‎دهند‌. بیش از 150 نوع روغن یا عصاره گیاهان دارویی در دنیا وجود دارد. که عصاره گل سرخ از موثرترین عصاره های گیاهی است. درمانگران از رایحه و خواص درمانی این عصاره برای درمان عفونت‌ها، کوفتگی‌ها و اختلالات روحی همچون افسردگی و بی‌نشاطی بهره می‌برند. مزایای عطر درمانی در این ویدئو شرح داده می‎شود:

مناسب برای تمام سنین
متخصصان عطردرمانی استفاده از اسانس یا روغن گل سرخ را یکی از بهترین راه‌های درمان بیماری‌ها در بیمارانشان در گروه‌های مختلف سنی می‌دانند. اسانس گل سرخ در میان اسانس‌هایی که در عطردرمانی برای درمان بیماری‌های جسم و روح مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از شفابخش ترین و ملایم‌ترین اسانس‌هاست، که حتی برای گروه سنی کودک و خردسال نیز ازسوی درمانگران و متخصصان عطردرمانی توصیه شده است.

درمان افسردگی با بويیدن یک گل
یکی از ویژگی‌های گل سرخ، خاصیــت ضدافســردگی و نشاط‌ آوری آن است. که بسیار مورد توجه متخصصان درمانی قرار گرفته است. در شیوه درمانی عطردرمانی، درمانگر با تجویز عصاره یا روغن این گیاه به بیمار به او کمک می‌کند تا به مرور بر افسردگی غلبه کرده و این بیماری را پشت ‌سر بگذارد. در این شیوه درمانی، بیمار با بويیدن اسانس گل سرخ در مدت زمان مشخصی در طول روز و در طول یک دوره درمانی که متخصص برای او درنظر می‌گیرد به درمان می‌پردازد. گاهی ممکن است این درمان به‌عنوان درمان اصلی به بیمار توصیه شود و گاهی به ‌عنوان درمان کمکی استفاده می‎شود. در این روش بیمار با گرم کردن شیشه روغن گل سرخ کمک می‌کند تا رایحه آن در هوای محل کار یا منزل پخش شود و از این هوا استنشاق کند.

معجزه و درمان با عطرگل سرخ
معجزه و درمان با عطر گل سرخ

مشکلات ماهانه را حل کنید
متخصصان آروماتراپی استشمام روغن گل سرخ و بخور گل‌های خشک شده آن بهترین راهکار در تنظیم دوره‌های قاعدگی خانم‌ها است. درمانگران مکاتب مختلف درمانی در سراسر جهان، گیاه دارویی گل سرخ را به‌ صورت خوراکی و موضعی برای بیمارانشان که از اختلال در سیکل پریود خود اعتراض دارند، تجویز می‌کنند. استعمال این گیاه به‌ شکل خوراکی یا در شیوه عطردرمانی، کمک زیادی به برطرف شدن بی‌ نظمی‌های عادت ماهانه در خانم‌ها خواهد داشت و در صورت استمرار مصرف این گیاه دارویی و مشتقات آن، این اختلالات به‌ طور کامل برطرف خواهد شد. متخصصان عطردرمانی اسانس گل سرخ را یکی از بهترین داروها با منشا طبیعی برای درمان ناتوانی جنسی و سرد مزاجی درافراد مختلف می‌دانند.

افزایش باروری با بويیدن اسانس گل سرخ
روغن و اسانس گل سرخ علاوه بر تنظیم قاعدگی تاثیر بسیار زیادی در درمان اختلالات ناشی از دوران بارداري در زنان دارد. علاوه بر این درمانگر می‌تواند با کمک روغن گل سرخ و تجویز آن برای خانمی که تصمیم به مادر شدن دارد، او را به لحاظ روحی و جسمی برای بارداری آماده کند. متخصصان و درمانگران مکاتب طب سنتی دنیا، گل سرخ را یکی از گیاهان دارویی مناسب در دوران پیش از بارداری می‌دانند. در شیوه عطردرمانی، درمانگران به مادران توصیه می‌کنند تا پیش از باروری و پس از آن عطر یا اسانس گل سرخ را استشمام کنند، زیرا که این کار موجب افزایش قدرت باروری و افزایش توان رحم و ایجاد امنیت و آرامش در مادر می‌شود.

معجزه و درمان با عطر گل سرخ
معجزه و درمان با عطر گل سرخ

5 هزار کیلو گلبرگ = 1 لیتر اسانس
تهیه عصاره گل سرخ کار آسانی نبوده و مشقت زیادی وجود دارد تا یک لیتر اسانس یا روغن معطر گل سرخ تولید شود. در واقع هر لیتر عصاره گل سرخ نیاز به 5 هزار کیلو گلبرگ گل سرخ  است. در شیوه امروزی، پژوهشگران با استفاده از الکل یا حلال‌های دیگری که سراغ دارند به عصاره ‌گیری و جدا کردن اسانس گلبرگ‌ های گل می‌پردازند. اما در زمان‌ های گذشته درمانگران طب سنتی ایران برای به دست آمدن عصاره یا روغن معطر گل سرخ، گلبرگ‌ های این گل را درون روغن زیتون می‌ریختند و برای مدت نسبتا طولانی از آنها مراقبت می‌کردند تا اسانس و عصاره گلبرگ ‌ها گرفته شود و بتوانند از آن استفاده کنند.


One thought on “معجزه و درمان با عطر گل سرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *