شخصیت شناسی از رایحه عطر

عطر انتخابی و مورد استفاده هرکس نشان دهنده‌ی شخصیت و احساس درونی او را بیان می‌کند. عطر‌ها فقط رایحه‌ای خوشایند نیستند، اگر کمی دقت کنید می‌توانید حس و حالی را از میان رایحه‌ها بیرون بکشید. اگر بو و رایحه‌ی عطری را دنبال کنید به شناسایی شخصیت افراد می‌رسید. به عنوان مثال اگر فردی آرام باشد چه بویی را بیشتر می‌پسندد یا اگر شخصیتی هیجانی و پرهیاهو باشد چه عطری؟ اطلاعات و مطالب این مقاله به شما کمک می‌کند، که در هنگام خرید عطر برای دوستان خود، از شخصیت آن‌ها کمک بگیرید تا عطری مناسب سلیقه‌ی او تهیه کنید.

هر فردی به رایحه خاصی از عطر را می‌پسندد. این امر به دلیل شخصیت متفاوت اشخاص است. گاهی شخصیت افراد در طی زمان تغییر می‌کند و به طبع آن رایحه عطرشان نیز تغییر خواهد کرد. تمام عطر‌ها خوشبو هستند اما وقتی عطری را آنقدر استفاده می‌‎کنیم که تبدیل به رایحه شخصیتتان می‌شود، روحیه‌ی درونیتان در این انتخاب دخالت دارد. در واقع عطر‌ها بخشی از استایل شما به حساب می‌آید.

عطرهای تند
اشخاص علاقه‌مند به عطر تلخ دارای اعتماد به نفس بالایی هستند، مورد اعتماد بسیاری از مردم و مدیرهای قوی و در ارتباط با دیگران تاثیر گذار هستند. این افراد تصمیم گیرنده‌های خوبی هستند، دارای هوش بالایی هستند، درست و غلط را به خوبی تشخیص می‌دهند. آن‌ها تلاش بسیاری دارند. همه چیز را مطابق میل خود تغییر می‌دهند. آن‌ها در عشق صبورند. عطرهای تند، روحیه آن‌ها را به سمت شادابی و هیجان می‌برد. به همین دلیل همیشه دنبال این نوع عطر‌ها هستند.

عطرهای ملایم
افرادی که عطرهای ملایم را انتخاب می‌کنند خودخواه نیستند. آن‌ها اسرارآمیزند و به سرعت می‌‎توانید نظرشان را جلب کنید. روزشان با توجه به خلق و خویشان می‌تواند خوب یا بد باشد. این افراد به سادگی مسائل پیش آمده را فراموش می‌کنند. بسیار زود رنج هستند و گاهی اوقات به کوچک‌ترین چیز‌ها هم اعتراض دارند. آن‌ها بیشتر دنبال افراد قابل اعتماد هستند. این افراد بین دوستان محبوب‌اند و اعتماد همه را به خود می‌‎گیرند.

عطرهای خنک
طرفداران عطرهای خنک دارای غروری مثبت هستند، به طوری که همیشه می‌توانند بهترین میزبان برای دوستان خود باشند. به سختی می‌تواند حس برتری جویی خود بر دیگران را کنترل کنند. آن‌ها بسیار پرانرژی بوده و از همین رو، یک سازمان دهنده خوب و قوی محسوب می‌شوند که به راحتی می‌توانند وظایف و اعمال خود را سر و سامان دهند. این افراد معمولا به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی مساله مهمی در ذهن خود دارند و در تکاپوی حل آن هستند. گاهی اوقات هم احساس مبهمی از نگرانی به آن‌ها دست می‌‎دهد.

رایحه عطر خنک
رایحه عطر خنک

عطرهای تلخ
این افراد انگیزه‌ای قوی برای انجام هر کاری دارند، اما تغییر در زندگی را نمی‌پسندند. زمانی که تصمیم گرفتند، روی تصمیمشان تا مدت‌ها پافشاری می‌کنند. فعال و ورزشکارند. برای دیگران مشکل است که به آن‌ها نزدیک شوند. زمانی که متوجه می‌شوند نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند، به سادگی تسلیم نشده و آن را‌‌ رها نمی‌کنند. در واقع انسان‌های شکست ناپذیری هستند. هنگامی که کار‌ها مطابق میل آن‌ها انجام نمی‌شود، ممکن است اخم کنند، ولی عصبانی نمی‌شوند. خویشتن داری و صبر از صفات ذاتی افراد تلخ پسند است و به دلیل همین خصوصیات است که کارهای خود را معمولا راحت انجام داده و تا آخر پای آن می‌ایستند.

عطرهای تلخ
عطرهای تلخ

عطرهای شیرین
اشخاص خیال‌پرداز و شوخ طبع معمولا به عطر‌های شیرین علاقه دارند. آن‌ها دنبال پیدا کردن چیزهای تازه و نو هستند و به راحتی از محیط اطراف خود درس می‌گیرند.
دوستان این افراد خوشبخت‌اند، چون خیلی راحت می‌توان با آن‌ها صحبت کرد و وقتی دوستان واقعی خود را پیدا کنند تا آخر عمر به آن‌ها اعتماد می‌کنند. آن‌ها نسبت به همه چیز دارای احساسی قوی‌اند، اما زمانی که از دست شخص یا اشخاصی عصبانی می‌شوند، برایشان مشکل است آن‌ها را ببخشند. آرزو و اهدافشان در زندگی زیاد و جالب است. گاهی عجیب به نظر می‌رسند، اما همه این حالت‌های آن‌ها را دوست دارند.

عطر شیرین
عطر شیرین

عطرهای گرم
این افراد آماده رقابت هستند. در مقابل اعمالشان مسئولیت پذیرند. آن‌ها نحوه‌ی رفتار با مردم را خیلی خوب می‌‎دانند. همواره اهدافی برای دستیابی دارند و حقیقتا برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. دوستانشان برای آن‌ها بسیار مهم بوده و معمولا قدر آنچه را دارند، به خوبی می‌دانند. گاهی اوقات واکنش آن‌ها در برابر مسائل مختلف بسیار شدید است، که آن هم به شخصیت گرم آن‌ها برمی گردد که نشان می‌دهد بیش از اندازه احساساتی هستند. افراد علاقه‌مند به عطرهای گرم بسیار خونگرم‌اند و همراه خوبی برای فامیل و دوستان هستند. از خشونت بیزارند و می‌دانند چه چیزی و چه کاری را چه موقع باید انجام داد. حسادت برای این افراد بی‌معنی است. از دیگر خصوصیات این افراد علاقه شدید به مسافرت است. بخصوص اگر با دوستانشان باشد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *