عطرهای مناسب فصل بهاربرای خانم‌ها

انتخاب و خرید عطر بسیار سلیقه‌ای است، ممکن است عطری مورد پسند یک نفر باشد و از نظر او بهترین رایحه باشد اما از نظر دیگران آن عطر خوب نباشد. معمولا افراد بدون اینکه به روحیات و نیازشان توجه کنند عطر‎ی را خریداری کرده و فقط به مد اکتفا می‌کنند.

معمولا خانم‌ها عطرهای وانیلی، کاراملی را برای فصل سرد و عطرهای گلی و میوه‌ای و در چند سال اخیر عطرهای عودی را برای فصل گرم انتخاب می‌کنند. عطرهای گلی، بسیار جذاب، لطیف و فرح‎بخش هستند که بهترین فصل انتخاب و استفاده آن‌ها اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت ( فصل بهار ) بوده، در این بخش سعی کردیم بیشتر عطرهای گلی که کمتر شناخته شده‌اند را معرفی کنیم.

گل نرگس (Narcissus):

این عطر با رایحه گل نرگس، حس تازگی، گلی، کمی سبز، نرگس در این اثر به زیبایی و تازگی هر چه تمام‌تر در Ostara ارائه شده است، این اثر یک شاهکار در ارائه اثر گل نرگس همچون Carnal Flower برای گل مریم است. رایحه و عطر گل نرگس همراه با حس تازگی و لطافت و سبزی گیاه مانند گل نرگس را تا انتهای عمر عطر همراهی می‌کند. ( ترکیب سبزی گیاهی با گل سنبل و یلانگ یلانگ ) این عطر با ترکیب فوق العاده‌ای که دارد تا آخرین لحظه‎ی عمر عطر رایحه ایجاد شده نرگس تازگی و لطافت خود را حفظ می‌کند.

عطر با رایحه گل نرگس
عطر با رایحه گل نرگس

 

گل مریم (tuberose):

بهترین عطر از رایحه گل مریم، عطر Carnal Flower از Frederic Malle است، اما با توجه به قیمت عطر و رایحه ارائه شده و در دسترس بودن، عطر So Nud Eau de Toilette را به شما پیشنهاد می‌کنیم، دراین اثر گلی که تقریبا رایحه گل مریم در آن غالب بوده ( البته با تغییراتی جزئی ) رایحه‌ای تمیز، صاف و با لطافت از گل مریم ارائه می‌گردد که کمی رایحه یاسی به آن اضافه شده تا ته بوی تلخی آن گرفته شود. این عطر مناسب اواخر اسفند ماه تا اوایل اردیبهشت ماه است که دمای هوا هنوز بالا نرفته است.

قیمت عطر
عطر زنانه با رایحه گل مریم

 

گل زنبق دره ( Lily-of-the-Valley )

شاید بتوان گل زنبق را اینگونه توصیف کرد، این گل دره نوید بخش بهار بوده، گلی سفید، پاک، لطیف به لطافت شبنم با حس تازگی گلی سبز.

رایحه این عطر  (Gucci Envy) با حس غالبِ گلی و ظریف است. با همراهی گل سنبل با این گل کمی از حس تازگی و سبزی گلی عطر کاسته شده ولی نوعی حس تازگی مرکباتی در پس زمینه عطر احساس خواهد شد.

عطر گل زنبق عطریست گلی، تازه، پاک، نرم با پس زمینه مرکباتی گیاهی که بر حس سبزی رایحه گلی می‌افزاید.

عطر با رایحه گل زنبق دره
عطر با رایحه گل زنبق دره

 

شکوفه پرتقال (Orange Blossom)

شکوفه پرتقال گلی سفید با بوی تازه و لطیف است که ته بوی آن کمی حس مخملی و یا کرم مانند دارد که کمی عمق به این رایحه شیرین و پاک و سفید می‌افزاید.

در این عطر Seville a l’aube از L`Artisan Parfumeur دقیقا همین رایحه را می‌توانیم مشاهده کنیم، رایحه‌ای سبز و گیاهی مانند برگ مرکبات تازه کمی تند و تیز که به آرامی رایحه ملایم گلی ( شکوفه پرتقال ) اضافه شده این رایحه در ترکیب با رایحه مومی کمی شیرین، و نرم شده و کمی از حس تازگی گلی کم می‌شود.

رایحه‌ای گلی، سفید، نرم، کمی شیرین و گیاهی در پس زمینه عطر.

عطر شکوفه پرتقال
عطر شکوفه پرتقال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *