عطرهایی با رایحه معنوی و سه بعدی

بیشتر ما حتما برای یک بار هم که شده از عینک‎های برجسته یا دوربین استفاده کردیم. وسیله‎ای است که به کمک آن دو تصویری که از زاویه‎های مختلف گرفته شده را مشاهده می‎کنیم. نتیجه، یک تصویر سه بعدی مثلا از شهر رم، ونیز یا هر مکان دیدنی دیگر است.

عطرهایی با رایحه معنوی و سه بعدی
عطرهایی با رایحه معنوی و سه بعدی

از این ‎رو عطر و ادکلنی که ترکیبی از رایحه حیوانی داشته باشد، رایحه‎ای فراتر از رایحه گیاهی دارد که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. عطرهایی که ترکیبی کاملا گیاهی دارند فقط اندکی از نیازهای روحی ما را پر می‎کنند اما رایحه حیوانی تکمیل کننده بعد دیگر است. این رایحه‌ها بخش مهم دیگر خاطرات بویایی ژنتیکی ما هستند. به همین علت تمایل اشخاص به خرید عطرهایی با رایحه حیوانی بیشتر است.

عطرساز همچون نویسنده داستانی است که داستان خود را با استفاده از رایحه‎ها خلق می‎کند. به همین علت عطری که دارای ترکیبات حیوانی و گیاهی است، عطر سه بعدی نامیده می‎شود. بدون رایحه حیوانی ما فقط یک تصویر ساده خواهیم داشت.

ما انسان‎ها عاشق زندگی در طبیعت هستیم، از اینکه در محیط زندگی‎مان گل و گیاه و حیوان خانگی وجود داشته باشد، لذت می‎بریم. نبودن گیاهان و حیوانات، ویژگی آشکار زندگی مدرن شهری است و همین موضوع سبب می‌شود روح ما به عطری حاوی ترکیبات گیاهی و حیوانی نیاز پیدا کند. جالب است بدانید عطرها معنویت خاصی در رایحه خود دارند. مخصوصا در مشرق زمین و از دیرباز عشق به عطرها ریشه در روح انسان‎ها داشته است. عطرسازی شرقی بازتابی از تجلی معنویات مشرق زمین است. امری کاملا مغایر با آنچه در غرب رواج دارد. در مشرق زمین رایحه‌ها و معنویات کامل‎کننده همدیگر هستند. در رایحه‌های شرقی، عطر ملایم گل‎ها با صمغ‎ها ترکیب می‎شود و پایه اصلی تشکیل دهنده عطر رایحه‌های حیوانی است. در تمام مذهب‌ها عطر اهمیت خاصی دارد. تلاقی مسیحیت و اسلام در قرون وسطی سبب شد تا غربی‎ها با کاربردهای بیشتری از عطر آشنا شوند. کاربرد رایحه‎های حیوانی در عطرسازی غربی پیش از وجود مواد شیمیایی نشان دهنده آن است که غربی‎ها همیشه شیفته رمز و رازها وجذابیت مشرق زمین بوده‎اند. این جذابیت گویای تمایل روح‎مان به پیوند با منشاء ذاتی خود است. عطرهای حاوی ترکیبات حیوانی در عطرهای مد روز حاکی از هماهنگی روحی است که انسان در پی آن است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *