نکات استفاده درست از عطرها

چگونه ماندگاری عطر را بر روی پوست خود افزایش دهیم؟

مدتهاست که تحقیق کرده‌ و به فروشگاه‌های عطر و ادکلن ( ادوکلن ) زیادی سرک کشیده‌اید، با حساسیت زیاد رایحه‌ی تسترهای متفاوت را بوییده‌اید تا بالاخره موفق شدید طبق سلیقه خود عطری خریداری کنید. اما …..مساله تازه شروع می‌شود. ماندگاری عطر ( ادکلن ) فقط چند ساعت دوام می‌آورد، پخش بوی مناسبی هم تجربه نمی‌کنید ، دوستان و همکارانتان چندان رایحه عطر شما را احساس نمی‌کنند و …..

پرسش‌هایی که ممکن است پس از خرید عطر برایتان مطرح شود:

پوستی خشک دارم، آیا برای افزایش ماندگاری عطر بر روی پوستهای خشک راهی وجود دارد؟
آیا عطری که خریداری کرده‌ام عطر تقلبی است؟ اگر محصولی که خریده‌ام اصل است چرا زمانی که همکارم همین عطر را استفاده می‌کند تا ساعتها بوی عطر او باقی می ماند؟
چرا نتهای متفاوت عطر او استشمام می‌شود ولی همان عطر در مورد من اینگونه نیست؟

درک صحیح از نحوه عملکرد عطرها و رعایت چند نکته ساده که بیان می‌کنیم، می‌تواند مشکل شما را حل کند.

 • پوست سالم رمز استفاده موفق عطرها است. قبل از استفاده از عطر و ادکلن ( ادوکلن ) مطمئن شوید که پوست شما شسته و تمیز است.
 •  اگر از عطر جهت رفع بوی تند و بد بدن خود استفاده می‌کنید، باید بدانید بوی عطر دوام زیادی ندارد و نهایتا بوی بدن شما بربوی عطر غلبه می‌کند. شستشوی مداوم بدن و استفاده از محصولات بهداشتی مثل لوسیون‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در رفع بوی تند بدن شما داشته باشد. همچنین تغییر دادن رژیم غذایی و استفاده از انواع میوه‌ها و سبزی‌های تازه موثر است. اگر با این روش‌ها بوی بد بدن شما از بین نرفت، به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا از سالم بودن اندام‌های داخلی و غدد خود مطمئن شوید. در بسیاری از مواقع بوی ناخوش بدن علامتی بر وجود مشکلاتی در سیستم بدن شماست این نشانه‌ها را جدی بگیرید.
استفاده درست از عطرها
استفاده درست از عطرها
 •  دقت کنید که عطر را در نقاطی از بدن که ماده بوبر مثل مامهای زیر بغل و یا اسپری‌های ضدعرق استفاده کرده‌اید، به کار نبرید. بوبرهایی با رایحه ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند، بلکه آن را افزایش می‌دهند. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بین برده و باعث می‌شوند که رایحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.
 • از عطر در نقاطی از پوستتان که دارای خراش و زخم روباز است استفاده نکنید، زیرا ترکیب عطر با مایعات و ترشحات سطح پوست بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می‌شود.
 • ماندگاری عطر در محیط‌های مربوط بیشتر است. قبل از استفاده از عطر، حالت پوست خود را ارزیابی کنید، آیا پوسته پوسته و خشک است یا مرطوب و سلامت است.
 •  اگر پوست شما خشک است، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا موجب مرطوب شدن و نرمی پوست شما شود. به این نکته توجه داشته باشید که کرمی انتخاب کنید که بوی آن مشابه بوی عطر شما باشد.
 •  قبل از استفاده از عطر، اجازه دهید تا کرم نرم کننده به خوبی توسط پوستتان جذب شود.
 •  مطمئن شوید که قسمتهای حساس بدنتان مرطوب شده است. اصلی‌ترین قسمت‌های بدن برای پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت زانوی شما است.
 •  عطر را از فاصله بیست سانتیمتری بر روی بدن خود اسپری کنید و مطمئن شوید که قسمتهای اصلی آغشته به عطر شده‌اند تا عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 •  یادتان باشد که عطر را قبل از پوشیدن لباس استفاده کنید. هنگامی که عطر را مستقیما به روی پوست خود بزنید، ماندگاری عطر نسبت به زمانی که به روی لباس خود میزنید، بیشتر است.
ماندگاری عطر
نکات استفاده درست از عطرها
 •  اگر پوستتان پس از زدن کرم مرطوب کننده نیز خشک باقی می‌ماند باید عطر را در طول شبانه‌روز در نقاط مختلف بدن تکرار کنید، زیرا پوست خشک عطر را می‌مکد و رایحه آن را زودتر از بین می‌برد.
 •  طبیعی است که ماندگاری بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم است. پس در انتخاب عطر خود دقت کنید.
  بهترین راه ماندگاری طولانی مدت عطر استفاده از تکنیک لایه بندی عطر است! سعی کنید عطرها را به صورت ست خریداری کنید و از تولیدات جانبی آن مانند لوسیون‌ها، استیک ضد تعریق و . . . در کنار عطر اصلی استفاده نمایید. این کار موجب افزایش رایحه و پخش بهتر آن می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *