ترفندهای خوش بو کننده

” راههای ساده‌ای وجود دارد که می‌توان با کمک آنها بوی خوشی در فضای خانه به‌وجود آورد ”

 1.  به‌ طور کلی دارچین، بابونه، میخک، ترنج، نعناع کوهی یا هندی، وانیل، اسطوخودوس، پرتقال، گریپ‌فروت، لیمو، اکالیپتوس، گل رز، اسفند، کندر، زنجبیل تازه و… گیاهان معطر و خوشبویی هستند که یا خودشان یا اسانس و روغن‌ آنها را می‌توانید نسبت به سلیقه‌تان انتخاب کنید و درون دستگاه رطوبت‌ساز ( بخور ) بریزید. چند دقیقه بعد از روشن‌ شدن دستگاه و بالا رفتن دمای آب، عطر و بوی خوشی درفضا می‌پیچد.
  اگر چنین دستگاهی در دسترس ندارید، می‌توانید مقداری از آنها را درون ظرف آبی بریزید و روی حرارت بگذارید، بعد از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و از بوی پخش شده از آن لذت ببرید.
  این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هر گیاه و ماده‌ای خاصیت به‌خصوصی دارد، مثلا وانیل و اسطوخودوس خواب‌آور هستند، بابونه، ترنج، لیمو و پرتقال تسکین دهنده و آرامش بخش هستند و شما می‌توانید بنابر نیازتان از آنها استفاده کنید.

  ترفندهای خشبوکننده
  ترفندهای خشبوکننده
 2. مقداری پنبه را به‌صورت گلوله درآورید و آن را در مخلوط وانیل یا هر اسانس مورد علاقه‌ای که می‌خواهید بزنید و داخل ظرفی در اتاق‌هایتان بگذارید، خیلی سریع بوی خوش آن ، فضای اتاقتان را خوش بو می‌کند.
 3. یک بطری اسپری کننده بردارید و درون آن مقداری آب و آب‌لیموترش به مقدار مساوی بریزید و روی پرده‌ها یا مبل‌ها و در فضای خانه اسپری کنید، عطر خوش لیمو در خانه‌تان می‌پیچد. به جای لیمو می‌توانید از روغن‌های معطری که خوشایندتان است نیز استفاده کنید.
 4. یک راه دیگر آغشته کردن دستمال گردگیری به اسانس مورد علاقه‌تان و تمیز کردن خانه با آن دستمال است تا بوی خوش همه خانه را پر کند.
 5. راه ساده‌تر برای خوشبو کردن خانه، استفاده از عود است که به راحتی در فروشگاه‌ها در دسترس است. اگر تابه‌حال عود روشن نکرده‌اید، پیشنهادمان این است که از رایحه‌های خنک و آرام مثل جنگل شروع کنید تا اذیت نشوید.
 6. چند قطره از اسانس مورد علاقه‌تان را روی لامپ و چراغ خانه بچکانید و چراغ را روشن کنید، بعد از کمی گرم شدن چراغ، بوی آن در خانه می‌پیچد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *