تفاوت ‎عطر، ادوپر‌‌‌‍‎فوم، ادوتویلت و ادوکلن در چیست؟

پرفیوم، ادوپرفوم، ادوتویلت و ادوکلن، واژه‌هایی هستند که هنگام خرید عطر مورد نظر یا بررسی مشخصات آنها برخورد کرده اید. عدم آشنایی و نداشتن اطلاعاتی در مورد آنها انتخاب را برای شما کمی سخت میکند. در واقع اصلی ترین تفاوت آنها در میزان غلظت عصاره روغنی آنها است. یعنی هر چه قدر غلظت عصاره ی روغنی بیشتر باشد، ماندگاری عطر بیشر می‎شود.

پرفیوم (perfume) دارای غلیظ ترین عصاره روغنی است، که غلظت آن بین 15تا 40% است. این عطرها ماندگارترین بوها را دارند و جزء گرانترین نوع عطر محسوب می‎شود.

خرید پرفیوم
پرفیوم، غلیظ ترین عصاره روغنی

ادوپرفوم (Eau de Parfum) دومین غلظت بالا را از آن خود کرده است. که غلظت آن 10 تا 20% است. این عطر ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر پرفوم نیست.

خرید ادوپرفوم
ادوپرفوم

ادو تویلت (Eau de Toilette) در حدود 4 تا 12% غلظت دارد. بوی نسبتا ملایمی دارد و باید در طول روز چندین بار از عطر خود استفاده کنید زیرا که ماندگاری بالایی ندارد.

ادوتویلت

و آخرین نوع عطر ادوکلن (Eau de Cologne) است که غلظت آن 3 تا 8% است که نسبت به ادو تویلت کمی کمتر است و طبیعتا بوی ملایم و ماندگاری کوتاه دارد.

ادوکلن
ادوکلن

اما After Shave ها هم درصدی عصاره روغنی دارند. در افتر شیو های مخصوص آقایان حدودا 1 تا % 3  عصاره روغنی بکار می‎رود. به همین دلیل دوام بویش از بقیه کم تر است.

افترشیو
افترشیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *