راههای ماندگاری عطر

شما عطر مورد نظر خود را خریداری کرده‌اید، اما رایحه آن ماندگاری زیادی ندارد، دلیل این اتفاق چیست؟ ما به شما روش‎هایی را معرفی می‎کنیم تا ماندگاری عطر شما بیشتر شود.

راههای ماندگاری عطر
راههای ماندگاری عطر
  • حفظ پوست سالم و افزايش بوی عطر

1) داشتن پوست سالم دلیل استفاده موفق از محصولات آرايشی و زيبايی است. قبل از استفاده از عطر از تمیز بودن پوست خود مطمئن شوید.

2) اگر بدن شما بوی تندی دارد جستجو کنید چه نوع مواد بهداشتی پوست و بدن باعث می‌شود که بدن شما بوی تندی داشته باشد. اگر از عطر به این دلیل استفاده می‌کنید که بوی بدن شما را بپوشاند، این مورد را در نظر داشته باشید که بوی عطر به مدت طولانی نمی‌ماند و سرانجام بوی بدن شما بر عطر غالب می‌شود.

3) اگر بوی بدن شما به گونه‌ای است که اثر عطر را از بين می‌برد، قبل از استفاده عطر از محصولات بهداشتی و آرايشی مناسب استفاده کنيد.

4) به خاطر داشته باشید عطر را در جايی که ماده بوبر يا ضد عرق استفاده کرده‌ايد، اسپری نکنید. بوبرهايی که دارای رایحه ملایم هستند نه تنها عطر شما را نمی‎پوشاند، بلکه آن را افزايش هم می‎دهند. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بين می‌برند و کمک می‎کنند که رايحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.

5) قبل از استفاده از عطر کاملا اطمینان پیدا کنید که خراش و زخم روبازی بر روی پوست خود نداريد، زيرا ترکيب عطر با مايعات بدن بوی نامطبوعی را ایجاد می‎کند.

راههای ماندگاری عطر
راههای ماندگاری عطر
  • ايجاد رطوبت برای طولانی‌تر کردن زمان عطر

1) در محیط‎های مرطوب ماندگاری عطر بیشتر می‌شود. قبل از استفاده ازعطر، حتما پوست خود را بررسی کنید، آيا پوسته پوسته و خشک است يا پوستتان مرطوب و سالم است.

2) اگر پوست خشکی دارید، از يک کرم مرطوب کننده استفاده کنيد تا به ايجاد رطوبت و نرمی پوست شما کمک کند. توجه داشته باشيد که کرمی مشابه بوی عطرتان انتخاب کنید.

3) قبل از استفاده از عطر، مطمئن شوید کرم نرم‎کننده به خوبی توسط پوستتان جذب شده است.

4) خاطر جمع شوید که قسمت‎های حساس بدنتان مرطوب شده است. اصلی‎ترين بخش‎های بدن برای پاشيدن عطر، مچ، گردن و پشت زانوی شما است.

5) عطر را بر روی بدن خود بپاشيد و مطمئن شوید که در قسمت‎های اصلی قرار گرفته است تا ماندگاری بيشتری داشته باشد.

6) يادتان باشد که عطر را پيش از پوشيدن لباس به خود بزنيد. اگرچه ممکن است قسمت‎های اصلی که يادآور شديم با لباس پوشيده شود، اما هنگامی که عطر را مستقيما به روی پوست خود بزنيد، ماندگاری عطر بيشتر از زمانی است که به روی لباس خود می‌زنيد.

7) اگر پوست شما به گونه‎ای است که پس از زدن کرم هم خشک می‎ماند بايد عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنيد، زيرا پوست خشک عطر را می‎مکد و رايحه آن را زودتر از بين می‎برد.

8) در انتخاب عطر دقت کنید زیرا همیشه بوهای تند بيشتر از بوهای ملايم ماندگاری دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *