دلیل گرانی عطر‎‎های زنانه چیست؟

عطر‌های زنانه، اسانس‌های خالص زیادی نسبت به عطر‌های مردانه دارند. این امر از مهم‌ترین دلایل نگرانی عطر‌های زنانه است. امروزه طراحان عطر به سمت و سوی رایحه‌های خاص می‌روند. زیرا که سود تجاری در فروش این گونه عطر‌ها، در بازارهای جهانی زیاد است. به عنوان مثال نمونه‌هایی از عطر‌های گران قیمت اروپایی با ذکر رایحه‌های آغازی و پایانی نام می‌بریم:

 

  • عطر فرانسوی جویل‌ای روزنتال Joel A Rosenthal با عنوان بعد از رعد و برق، محصولی است که از ترکیب رایحه‌های گل‌ها و میوه‌ها، رایحه‌ی اصلی آن بدست می‌آید که با گذر زمان رایحه‌ خاصی شبیه به گل مریم که در پایان نیز به قدرت آن افزوده می‌شود به مشام می‌رسد. این عطر زنانه با قیمت فروش 800 دلار برای هر شیشه، یکی از گران قیمت‌ترین عطر‌های به روز اروپا است.
گران قیمت‌ترین عطر‌های به روز اروپا
عطر فرانسوی جویل‌ای روزنتال
  • عطر شالینی Shalini  در سال 2000 پا به بازار فروش نهاد، با رایحه‌ی بسیار عالی گل، که بیش از 300 گل رز و 10000 گل یاس را در خود نهادینه است، با وجود اینکه این عطر قیمت بالایی دارد. ولی از محبوب‌ترین عطر‌های زنانه محسوب می‌شود. قیمت عطر شالینی با شیشه‌ای 900 دلار برای اولین بار وارد بازار شد.
قیمت عطر شالینی
عطر شالینی
  • گران قیمت‌ترین عطر زنانه در جهان عطر کلیو کریستن امپریال ماجست Clive Christian Imperial Majesty است. این عطر سلطنتی که از خانواده سلطنتی اروپا است با تشریفات زیادی حمل می‌شود. و به مشتری تحویل داده می‌شود. این عطر گران بهاء در شیشه‌ای که با طلا و یک جواهر پنج قیراطی تزیین شده است، قرار دارد. این عطر گران قیمت معمولا در تعداد محدود تولید می‌شود. فیمت این عطر اشرافی مبلغی حدود 215000 دلار دارد.
گران قیمت‌ترین عطر زنانه
عطر کلیو کریستن امپریال ماجست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *