عطرهایی با رایحه جوان پسند

در این مقاله به بررسی رایحه‎ای مردانه از خانواده مرکبات می‎پردازیم. این گروه از عطرها بیشتر مورد توجه و استقبال جوان‏‎ها و نوجوان‎ها قرار می‎گیرد.

رایحه جوان پسند
رایحه جوان پسند

از زمان‎های بسیار دور این گروه بویایی وجود داشته و همچنان در عطر‌سازی اما به روشی مدرن‌تر از قبل مورد استفاده قرار می‎گیرد. رایحه این عطرها شامل لیمو، پرتقال، برگاموت، گریپ فروت و نارنگی است که شیوه ترکیب آنها به گونه‎ای است که در عطرهای مردانه با رایحه‎های آروماتیک و تند ترکیب می‌شوند و در عطرهای زنانه با رایحه گل‎ها عجین می‌شوند.

از دیگر رایحه‎هایی که در این ترکیبات استفاده می‎شود می‎توان از شکوفه‎های پرتقال، دانه‎ها یا روغن بهار نارنج را نام برد. به همین دلیل یکی از ویژگی‎های این عطر و ادکلن‎ها با طراوت بودن و خنک بودن آنها است .

رایحه جوان پسند
رایحه جوان پسند

این گروه در عطرهای مردانه (برای معرفی عطرهای برتر مردانه این ویدئو را مشاهده کنید) به دو زیر مجموعه تقسیم می‌شوند:

  • مرکبات – آروماتیک یا Citrus-Aromatic: عطرهایی که در این دسته قرار دارند، بسیار خنک هستند و حال و هوای بوی هوای سرد زمستان را القا می‌کنند. برخی از آنها فاقد طعم شیرین هستند، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شیرین در آنها نمایان است.

در این دسته از عطرها رایحه‎های Unis.x بسیار یافت می‎شود، که هم مردان و هم زنان می‎توان از آنها استفاده کنند.

  • مرکبات – غنی شده یا Citrus- Gourmand: به این معنی است که رایحه مرکبات با رایحه‎های وانیل یا کارامل ترکیب می‌شوند. به شدت مزه و بوی میوه با طعمی شیرین از آنها استشمام می‌شود. عطرهای این گروه دارای رایحه‌ای شادی‌بخش هستند و بسیار برای نوجوان‌ها توصیه می‌شود. Tommy Summer Cologne 2002 Tommy Hilfiger نمونه‎ای از این گروه بویایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *